Quinta da Côrte asub Cima Corgo terassidel, kõrvuti Portugali mainekaimate Quinta’dega Porto piirkonna kuldses kolmnurgas. Selle erakordse territooriumi südames, mis on klassifitseeritud UNESCO maailmapärandi nimistusse, hõlmab Quinta da Côrte valdus 24 ha.

Terrassidele, patamaredele (laiem terass, mida eraldab rohune nõlv) ja 40 kraadise kaldega nõlvadele istutatud vanade viinapuude valik on mitmekülgne. Peamiselt põhja- või kirdesuunas looklevad terassid pakuvad kaitset ägeda päikesevalguse eest. Peale seda kui 2012 aastal Quinta da Côrte omanikuks sai Vignobles Philippe Austruy, on nendes üle 40 aasta vanades aedades tehtud hoolikalt taastustöid. 3 aasta jooksul on neid ajakohastatud, et suurepärase terroir, lubjase kihilise kiltpinnase, kohalike sortide ja traditsiooniliste meetodite kombinatsioon tooks esile isikupära. Kilt on kõikjal ja see annab kohalikele veinidele nende mineraalsuse ja delikaatsuse. Viinapuude vahelist pinnast on viimastel aastatel küntud hobustega. Taimede tagasilõikamisel kasutatakse traditsioonilist “Vara e torno”, mis on sarnane Guyot meetodile.

Quinta da Côrte aedadest võib leida 40 sorti, millest märkimisväärsemad on: Touriga Nacional, Touriga Franca, Tinta Roriz (Tempranillo), Tinta Barroca, Tinto Cao. Portveini valmistamine on traditsiooniline, kus pressimine toimub jalgadega sõtkudes 25-50 hl suurustes graniidist lagar’ides. Kui esmase käärimise tulemusel soovitud suhkrutase on saavutatud, siis lisatakse 77% alkohol. edasi läheb vein nädalateks seisma 2014 aastal renoveeritud betoonvaatidesse, seejärel Tawny küpseb “pipa”(traditsiooniline Portugali vaat 25 000 L), ning Ruby, LBV ja Vintage suurtes tammevaatides. Quinta da Côrte veinimeister on Marta Casanova.

Aastaid omasid kohalikud “Pacheco & Irmãos” perekonnad seda valdust ja viinamarju ning toodangut müüdi suurematele portveini tootjatele: Delaforce, Croft, Taylor’s ja Ramos Pinto. 2012 aastal otsis Philippe Austruy, mitmete veinimõisade omanik Prantsusmaal ja mujal, mõisa Douro orus. Kui ta leidis Quinta da Côrte, nägi ta siinset potentsiaali ja aasta möödudes algasid ülesehitustööd. Esimene aastakäik Quinta da Côrte valmis 2013.

Philippe Austruy ja disainer Pierre Yovanovitch nägemusel taastati 19 sajandi hoone ja siin on nüüd La Casa 8 toaga kodune majutus.

Quinta da Corte LBV portvein