Hansson Holding külastas suve alguses kolme Provence veinimõisa. Chateau de Pampelonne veinid on Eesti restoranide veinikaardis olnud juba mõned aastad, Chateau Léoube jõudis sellel kevadel ning Peyrassol veinid saabuvad juuli lõpus Eestisse.

Igal veinimõisal on oma lugu ja sarm, kuid stiililt kirjeldaksin neid klassikalised, elegantsed, kuivad rosé veinid, kõigil on sertifikaadid “Haute Valeur Environnementale” ja veine tehakse suure kire ja pühendumusega kohalikest sortidest isiklike valduste aedadest.

Chateau de Pampelonne viinamarjaaiad asuvad kõik Côtes de Provence AOP alal Pampelonne ranna lähedal. Kokku ​​50ha, pinnas peamiselt sisaldab 80% liiva ja mere setteid. Vanemad aiad on üle saja aastased ja rajatud 1920 aastal Gasquet perekonna poolt. perekonna järeltulijana võttis veinivalmistamise üle 2014 aastal Marie Pascaud.

Chateau Léoube imekaunis valdus asub samuti mere piiril Côtes de Provence AOP alal. Nende logol rõhutab “Organic artisan by the sea”. Léoube mõisa omanikud on 1997 aastast perekond Bamford, keda teatakse Inglismaal organic farmi toodangu poolest. Léoube valdus on 560ha suur, millest 70ha on viinamarjaaiad, 25ha oliivipuud ja ülejäänud looduskaitse all olev liikiderohke mets. Veinimeistriks on kuulus Romain Ott. Kauni mõisa juurde, mere kaldale on rajatud rannakohvik Cafe Leoube, kus Provance stiilis toitude nautimisele lisaks toimuvad kontserdid.

Peyrassol Commanderie de Peyrassol veinivaldus rajati 1204 aastal Templirüütlite poolt. Asuvad Massif des Maures mäejalamil 220-330m kõrgusel merepinnast, Vahemere ja Verdon vahel. 850 ha tammemetsa, nii valge tamm kui trühvli tamm ning oliivipuud kaitsevad Côtes de Provence AOP viinamarjaaedu. 2001 aastal ostab valduse Philippe Austruy, suur veini ja kunsti armastaja ning algavad suured investeeringud. Tänaseks on külastajatel võimalus nautida moodsa kunsti näitust, peatuda nende majutuses ning süüa tipptasemel restoranis, rääkimata rikkalikust veinivalikust. Üks erilisemaid veine on Clos Peyrassol – viinamarjad kasvavad kivimüüridega ümbritsetud aias ja sortidest on taasleitud haruldane Tibouren. Philippe tütal Lou järgi hakati mõni aasta tagasi valmistama noortepärast ja kerget seltskonnaveini #Lou.