Portofino Dry Gin stiilsed Liguuria Prtofino sadamavaadet ja türkiissinist merd sümboliseerivad kandilised klaaspudelid sisaldavad väga kvaliteetset dzinni.

Portofino Dry Gin on käsitöödžinn, mis on loodud kirega Portofino ilu ja maalilise Liguuria kaluriküla glamuurse ajaloo vastu. Nende missiooniks on jagada sadama peidetud sarmi maailmaga, Portofino Piazzetta värviliste maalitud hoonete siluetiga Vahemere sinisel pudelil.
Portofino Dry Gin asutati 2019 aastal austusavalduseks Klaus Pudelile, kaasasutaja Ruggero Raymo vanaisale. Klaus oli mees, keda imetleti selle eest, et ta päästis Portofino Teise Maailmasõja ajal hävingust. 1950ndatel ja 60ndatel korraldas Klaus La Dolce Vita ajastu kõige imelisemaid pidusid. Tema armastust Itaalia Riviera vastu on edasi antud läbi põlvkondade ning lapselapse loodud džinn väljendab tema mängulist vaimu ja Vahemerelikku iseloomu.

Valmistamine: Toodetud Antica Distilleria Quaglia – ajalooline Itaalia käsitööpiirituse tootja, asutatud 1890, tuntud oma vermutite ja bitterite poolest ja asub Portofino Dry Gin mõisast 2 tunni kaugusel. Toodetakse premium väikepartiidena, kus koostisosad destilleeritakse eraldi traditsiooniliste ja uuenduslike meetodite kombinatsioonis: vana Itaalia vasest katel, mida kasutatakse kohaliku likööri ja grappa destilleerimiseks, kuni kõrgetasemelise tipptehnoloogiani – vaakumdestilleerimisega säilitatakse kõige õrnematest taimedest pärit aroomid.
21 erinevat taime korjatakse käsitsi ja transporditakse piiritusetehasesse, kus need kaalutakse ja iga taime leotatakse eraldi nisupõhises piirituses 7 päeva. Infusioonid pressitakse õrnalt ja filtreeritakse, et eraldada vedelikust sade. Vedelikud juhitakse kas destillaatorisse või rotaatoraurutisse. Atmosfäärirõhk selles antiikkatlas eemaldatakse, tekitades vaakumi, mis vähendab etanooli aurustumiseks vajalikku temperatuuri. Seda tehnikat kasutatakse kõige õrnemate taimede aroomide säilitamiseks. Iga infusioon destilleeritakse eraldi ja saadud destillaadid segatakse puhta allikaveega, et saavutada 43% kangus. Ei kasuta lisaaineid ega kunstlikke maitse-lõhnaaineid. Portofino Dry Gin segu analüüsitakse laboritingimustes, seejärel villitakse ja märgistatakse piiritusetehases käsitsi.
Destilleeritud ja villitud Itaalias, looduslike koostisosadega, EI lisata suhkrut, kunstlikke maitseaineid ega säilitusaineid. Alkoholi 43%.