André Clouet Le Clos de Bouzy Brut Magnum 2009 1,5 L puukarbis

270,00

André Clouet maja vanimast aiast, Le Clos, nende kõige erilisem Champagne. 2009 aastakäigu 1,5 liitrine pudel on kaunis puukarbis.

Kirjeldus

Viinamarjasort: 100% Pinot Noir

Päritolu: Prantsusmaa, Champagne, Montagne de Reims, Bouzy. André Clouet eelkäijad on viinamarju kasvatanud 1741 aastast maadel, mis saadi Napoleonilt suurepärase töö eest kuninga kirjapidajana. André Clouet ja tema poeg Jean Francois Clouet on täna Maison Clouet omanikud. Neile kuulub ~10 ha Grand Cru viinamarjaaedu Bouzy külas ja veiniviljelus on orgaaniline. Bouzy piirkond on tuntud suurepärase hea struktuuriga Pinot Noir poolest. Pinnas on kriidi ja pisut savi segune.

André Clouet šampanja Le Clos de Bouzy 2009 on valmistatud 100% Pinot Noir viinamarjadest, mis on korjatud Montagne de Reims Grand Cru Bouzy külas, vaid 0,35 ha suurusel perekonna Clos – kivimüüriga piiratud väikesest viinapuuaiast. See šampanja on Jean-Francois Clouet tahte viimane Millésime ja seda toodetakse ainult Magnum formaadis ja piiratud tiraažis, vaid 1000 pudelit. Cuvée’de laagerdumine toimub Chateau Doisy Daene’i Sauternes’i barrique’ides, remuage on käsitsi ja dosaaz on Brut.

Välimus: särav kollane, kauni vahususega ning peente mullidega.

Aroom: tunda valgeid puuvilju, mis arenevad brioche’iks, mandliks ja sarapuupähkliks.

Maitse: peen, kuid võimas, kreemja mulli ja suurepärase mineraalse viimistlusega, pika järelmaitsega. Le Clos 2009 sobib tähtsateks sündmusteks, rafineeritud õhtusöökideks ja keerukateks ettevalmistusteks..

Tooteandmed: Dosage 8 g/L.

Soovitame: lobsteri, grillitud hiidkrevettide, kuid suurepärane koos foie gras’ga

Serveerida: 10 °C juures.

Serveerida: aperitiivina 8 °C juures, roogadega 10 °C juures.

Lisainfo

Mõõtmed 60 × 19 × 19 cm
Bränd

André Clouet

Päritoluriik

Piirkond

,

Viinamarjasort

Pinot Noir

Maitseomadused

kuiv, keskmise täidlusega, vahusus

Suurus

3 L

Sobivus toiduga

Aperitiiv, Mereannid, Koorikloomad, Ceviche, Part

Kastis

6 pudelit

alkoholi %

12%