Larmandier-Bernier Longitude 1er Cru Extra-Brut Blanc de Blancs Magnum 1,5L

169,00 

1,5L pudel / 112,67 €/L

Organic, Biodynamic, Grower Champagne, 1-er Cru Extra-Brut Blanc de Blancs. Juurde on võimalik osta puidust karp, mille hind on 8,50€.

None Pudeli kinkekarp +8,50 €
None must +2,50 €

Kirjeldus

Viinamarjasort: 100% Chardonnay

Päritolu: Prantsusmaa, Champagne, Côte des Blancs. Organic, Biodynamic, Grower Champagne. Larmandier perekond on suurepärase reputatsiooniga Côte des Blancs Champagne maja juhtinud juba 8 generatsiooni. Biodünaamiline tootmine üle 20 aasta, organic certificat aastast 2003. Nende veinid on unikaalne väljendus Champagne suurepärasest pinnasest, need on puhtad, mineraalsed ja kompleksed. Aastane kogutoodang 150 000 pudelit. Viinamarjaaedasid 18 ha ja kasutavad ainult enda kasvatatud marju (grower champagne).

“Longitude” nimi väljendab maitse pikkust, väga puhast, avatud ja mineraalset stiili, millele annab iseloomu suurepärane terroir, kus kriidikiht on pealispinnases. Longitude valmistamisel kasutatakse 40% reservveine Larmandier-Bernier „igavestest“ varudest, millega alustati aastast 2004.

Valmistamine: naturaalne alkoholi kääritamine (metsik pärm) ja spontaanselt alanud malolaktiline fermentatsioon Stockinger vaatides (sirgete seintega, ülevalt kitsenev, vähese röstiga suur tammevaat). Veinid küpsevad sademel esimese aasta ilma, et toimuks filtreerimist või sademe eemaldamist. Veinide segamine ja pudelitesse villimine toimub juuli lõpus enne uue korjeaasta algust. Traditsiooniline teine fermentatsioon ja küpsemine pudelis kestab veel 3 aastat. Iga pudel korgitakse käsitsi 6 kuud enne müügi algust. Dosage on 3 g /L.

Välimus: hele õlekollane. Rikkalikult ja kauakestvate peenete mullidega.

Aroom: peen kombinatsioon vahaja sidrunikoore, krõbeda kollase õuna, kuivatatud valgete õite ja värske sarapuupähkli lõhnadest.

Maitse: keskmise kuni täidlase, veiniliku iseloomu, hea intensiivsuse ja kontsentratsiooniga, puhas, delikaatse tekstuuriga ja samas ka kütkestavalt kerge, lõppmaitses keeruka, suussulavalt soolakas viimistlus.

Soovitame: austrite, kergemate mereandide, ceviche, sashimi, köögiviljadest valmistatud peenemate roogade juurde.

Serveerida: aperitiivina 7-8 °C juures, toitudega 10 °C juures. Robert Parker, Wine Advocate: 93 ja James Suckling: 93

Juurde on võimalik osta puidust karp, mille hind on 8,50€.

TÄHELEPANU! TEGEMIST ON ALKOHOLIGA. ALKOHOL VÕIB KAHJUSTADA TEIE TERVIST.

Lisainfo

Mõõtmed 60 × 19 × 19 cm
Bränd

Larmandier-Bernier

Päritoluriik

Piirkond

Viinamarjasort

Chardonnay

Maitseomadused

kuiv, keskmine, vahune CO2 mullid

Sobivus toiduga

Aperitiiv, Austrid, Mereannid, Koorikloomad, Valge kala, Sashimi, Ceviche, Rohelised salatid

Suurus

1,5L

Kastis

3 pudelit

Orgaaniline

Organic sertifikaat

Biodünaamiline

Biodynamic

alkoholi %

12,5%

Toote liik

Kaitstud päritolunimetusega kvaliteetvahuvein