Champagne Robert Moncuit on Vigneron Independant Le Mesnil sur Oger külas. Asutaja Alex Moncuit, Roberti vanaisa, ostis esimese viinamarjaistanduse 1889 aastal. Tema poeg Alexander koos abikaasa Henriette Launois’ga, laiendas 1907 aastal valdust erinevate uute viinamarjaistanduste omandamisega. Siis asus juhtima Robert Moncuit, perekonna kolmas põlvkond, kes alustas esimese Cuvée de Champagne Moncuit turustamist 1935 aastal. 1987, peale isa surma võtab kinnistu ohjad üle tema tütar Françoise (neljas põlvkond) ja aastast 2000 tema poeg Pierre Amillet, vastavalt viies põlvkond. Kuigi nad on juurdunud kindlalt ajaloolistesse traditsioonidesse, on nad võtnud omaks puhta ja säästva viinamarjakasvatuse, mis ei hõlma keemiliste pestitsiidide kasutamist. Viinamarjaaiad ulatuvad umbes 8 hektarile Côte des Blancs Le Mesnil-sur-Oger külas ja on klassifitseeritud Grand Cru. Pinnas on lubjarikas ja kriidine ning eriti sobiv Champagne Blanc de Blancs tootmiseks 100% Chardonnay viinamarjadest. Robert Moncuit esindab kogu maailmas nõutud väikest veinipärli, šampanjamaja elegantsi ja rafineerituse sünonüümi. Aastane toodang ainult 60 000 pudelit.

Robert Moncuit parim aed ehk Lieux-Dits Les Chétillons esimene aastakäik oli 2008. Robert Moncuit Les Chétillons Grand Cru Blanc de Blancs tuleb 2,17 ha suuruselt põllulapilt, mis on istutatud 1956 aastal. Maja stiiliks on alkoholikääritamine suures tammevaadis nn. tonneaux ja malolaktiline fermentatsioon. Dosage on madal või isegi 0 g/L.
Rober Moncuit on üks nendest šampanjadest, mida on raskesti kätte saada. Väike kogus haruldast 2016 Robert Moncuit Les Chétillons Grand Cru Blanc de Blancs ja 2014 Robert Moncuit Millésimé Grand Cru Blanc de Blancs jõudis müüki Sõbrapäeval.