Larmandier-Bernier Rosé De Saignée 1er Cru Extra-Brut

111,00 

0,75L pudel / 148 €/L

Organic, Biodynamic, Grower Champagne, Rosé de Saignée 1-er Cru Extra-Brut Champagne. Juurde on võimalik osta kinkekarp.

None Pudeli kinkekarp +2,00 €
None must +2,50 €

Kirjeldus

Viinamarjasort: Pinot Noir ja Pinot Gris

Päritolu: Prantsusmaa, Champagne, Côte des Blancs. Organic, Biodynamic, Grower Champagne. Larmandier perekond on suurepärase reputatsiooniga Côte des Blancs Champagne maja juhtinud juba 8 generatsiooni. Biodünaamiline tootmine üle 20 aasta, organic certificat aastast 2003. Nende veinid on unikaalne väljendus Champagne suurepärasest pinnasest, need on puhtad, mineraalsed ja kompleksed. Aastane kogutoodang 150 000 pudelit. Viinamarjaaedasid 18 ha ja kasutavad ainult enda kasvatatud marju (grower champagne).

Rosé de Saignée (veripunane-veritsev rosé) on valmistatud Pinot Noir ja Pinot Gris marjadest, mis on käsitsi korjatud Vertus aiast, kus need 2 sorti kasvavad koos valdusele kuuluvas vanas aias. Saignée mõiste puhul marjakestad leotatakse mahlas (maceration) mõni päev, see tehnika ei ole väga levinud Champagne piirkonnas kuid kogub populaarsut (sarnaselt valmivad rosé veinid).

Valmistamine: Pinot Noir ja Pinot Gris marjad sorteeritakse sorteerimislaual, osaliselt eemaldatakse rootsud ja varred ning seejärel leotatakse mahlas 2 – 3 päeva. Peale seda algab spontaanselt naturaalne alkoholi fermentatsioon (metsik pärm) väikeses tankis ja kahes betoonimunas, järgneb malolaktiline fermentatsioon ja küpsemine sademel ligi aasta. Pudelisse villitakse juuli lõpus. Teine kääritamine ja küpsemine pudelites jahedas keldris kestab veel 2 aastat. Iga pudel korgitakse käsitsi 6 kuud enne müügi algust.

Dosage 3 g/L (extra brut).

Välimus: puhas vaarikaroosa toon, kauakestvate peenete mullidega, kaunis vahusus.

Aroom: delikaatne, kergelt piparmündi ja punase õuna segu, roosi kroonlehti, veriapelsini.

Maitse: keskmise kuni täidlase kehandiga, puhas ja elegantne, suud täitev mõnus kerge vahusus, kontsentreeritud erksate puuviljade viljaliha, pikk ilus aroomirohke järelmaitse. Selle veini delikaatsuse ja intensiivsuse liit teeb sellest ühe põnevaima rosé kogu Champagne’is.

Soovitame: aperitiiviks, kergemate aasiapäraste kergete roogade, sashimi juurde.

Serveerida: aperitiivina 8 °C juures, roogadega 10 °C juures. Wine Advocate 96 punkti.

TÄHELEPANU! TEGEMIST ON ALKOHOLIGA. ALKOHOL VÕIB KAHJUSTADA TEIE TERVIST.

Lisainfo

Mõõtmed 36 × 19 × 19 cm
Bränd

Larmandier-Bernier

Päritoluriik

Piirkond

Viinamarjasort

Pinot Gris, Pinot Noir

Maitseomadused

kuiv, keskmine, vahune CO2 mullid

Sobivus toiduga

Aperitiiv, Mereannid, Sashimi, Ceviche

Suurus

75cl

Kastis

6 pudelit

Orgaaniline

Organic sertifikaat

Biodünaamiline

Biodynamic

alkoholi %

12,5%

Toote liik

Kaitstud päritolunimetusega kvaliteetvahuvein