Larmandier-Bernier Les Chemins D’Avize Grand Cru Extra-Brut Blanc de Blancs 2015

164,00 

0,75L pudel / 218,67 €/L

Organic, Biodynamic, Grower Champagne. Grand Cru Extra Brut Blanc de Blancs aastakäigu ühe aia Champagne. Juurde on võimalik osta kinkekarp.

None Pudeli kinkekarp +2,00 €
None must +2,50 €

Kirjeldus

Viinamarjasort: 100% Chardonnay

Päritolu: Prantsusmaa, Champagne, Côte des Blancs. Organic, Biodynamic, Grower Champagne. Larmandier perekond on suurepärase reputatsiooniga Côte des Blancs Champagne maja juhtinud juba 8 generatsiooni. Biodünaamiline tootmine üle 20 aasta, organic certificat aastast 2003. Nende veinid on unikaalne väljendus Champagne suurepärasest pinnasest, need on puhtad, mineraalsed ja kompleksed. Aastane kogutoodang 150 000 pudelit. Viinamarjaaedasid 18 ha ja kasutavad ainult enda kasvatatud marju (grower champagne).

Les Chemins d’Avize ühe aia champagne on Larmandier-Bernier valikusse lisandunud 2009 aastast. Ühe aia esimene champagne valmis 1988 aastal ja see oli Vieille Vigne de Cramant, seejärel järgnes aastast 1995 Terre de Vertus ja 1999 aastal lisandus Rosé de Saignée. Avize on väärt piirkond ning 2009 aastal ostsid nad väiksema pressi, et saaksid mahla eraldada oma kahest Avize’i viinamarjaaiast “Chemin de Plivot” ja “Chemin de Flavigny”. Pinnas määrab alati palju ja Avize on väga vaene, kriidi paljandusega, siin 50-aastased viinamarjad annavad  õrnade õite ja mineraalide seguseid ainulaadseid maitseomadusi. 2015 aastakäik on väljakutsuvalt keerukas vein.

Valmistamine: viinamarjad purustatakse õrnalt, mahl selitatakse kergelt ja seejärel otse tammevaati. Naturaalne alkoholi kääritamine (metsik pärm) ja spontaanselt alanud malolaktiline fermentatsioon Stockinger vaatides (sirgete seintega, ülevalt kitsenev, vähese röstiga suur tammevaat). Veinid küpsevad sademel esimese aasta ilma, et toimuks filtreerimist või sademe eemaldamist. Tirage ehk veinide pudelisse villimine toimub juulis ja kuna on tegemist aastakäigu ja ühe aia cuvée’ga, siis muud segamist ei toimu. Jahedates keldrites jäävad pudelid peale teist kääritamist küpsema pärmisademele 5 aastaks. Iga pudel korgitakse käsitsi 6 kuud enne müügi algust. 2013 aastakäik on korgitud 2020 märtsis ja müügile saabub septembris. Dosage 2 g/L (extra brut).

Välimus: hele õlekollane. Rikkalikult ja kauakestvate peenete mullidega.

Aroom: mandleid, pirni, sidrunit ja purustatud kriidilõhnade segu.

Maitse: keskmise kuni täidlase koostisega, rikkalik ja tekstuuriga, sügava ja mitmetasandilise kehandiga ning elava järelmaitsega.

Soovitame: austrite, kergemate mereandide, ceviche, köögiviljadest valmistatud peenemate roogade juurde.

Serveerida: aperitiivina 8 °C juures, roogadega 10 °C juures. 2015 aastakäik on alles välja tulnud, põnev proovida täna või hoida keldris.

TÄHELEPANU! TEGEMIST ON ALKOHOLIGA. ALKOHOL VÕIB KAHJUSTADA TEIE TERVIST.

Lisainfo

Mõõtmed 36 × 19 × 19 cm
Bränd

Larmandier-Bernier

Päritoluriik

Piirkond

Viinamarjasort

Chardonnay

Maitseomadused

kuiv, keskmine, vahune CO2 mullid

Sobivus toiduga

Aperitiiv, Mereannid, Koorikloomad, Ceviche

Orgaaniline

Organic sertifikaat

Biodünaamiline

Biodynamic

Suurus

75cl

Kastis

6 pudelit

alkoholi %

12,5%

Toote liik

Kaitstud päritolunimetusega kvaliteetvahuvein