Jean Josselin Contexture Extra Brut

47,00 

0,75L pudel / 62,67 €/L

Jean Josseline Contexture Extra Brut on segus 50% Chardonnay, 30% Pinot Noir ja 20% Pinot Meunier Cote des Bar, Gye-sur-Seine piirkonna šampanja.

None Pudeli kinkekarp +2,00 €
None must +2,50 €

Kirjeldus

Viinamarjasort: 50% Chardonnay, 30% Pinot Noir ja 20% Pinot Meunier

Päritolu: Prantsusmaa, Champagne, Cote des Bar, Gye-sur-Seine

Perekond Josselin on olnud viinamarjakasvatajad põlvkondade kaupa. Esimese viinamarjaistanduse omandasid 1854. aastal külas Gyé-sur-Seine. Alustades oma vanematelt päritud maatükkidel, tegi Jean Josselin kõvasti tööd ja rajas oma viinamarjaistandused piirkonna parimate mäenõlvade vahele: Beauregard, Davasgné, Cosvigne. 1957. aastal lõi ta oma kaubamärgi: Champagne Jean Josselin. Kuuluvad Vigneron Independant.

Viinamarjaistandus koosneb 14 maatükist, mis erinevad valguse, pinnase jm poolest ning võimaldavad seeläbi veinide mitmekesisuse.
Umbes 4 km kaugusel veinitehasest tuleb ületada radu, metsi ja orgusid, et jõuda viinapuudeni, mis kasvavad peaaegu religioosses vaikuses, mida häirib ainult lindude ja metsloomade kohalolek. Kasvatavad kolme peamist sorti. Kliima kontinentaalne. Siin leiavad Pinot Noir viinapuud kõik võtmeelemendid, mis soodustavad nende head arengut Kimmeridgiani perioodi savist/lubjakivist pinnases, nagu puuviljasust, peenust ja delikaatsust. Iga maatüki veine eraldi partiidena valmistades on omandatud aastate jooksul sügavad teadmised. Viinamarjaaia hooldamisel lastakse murul looduslikult kasvada, viinapuude hoolikas kärpimine, pungade eemaldamine, lehtede lõikamine ja võrestamine.

Pudeli etiketil kujutatud taevas ja pilv on kui terviku loovate elementide seos. Mitme tooniline taevas on nägemus erinevatest viinamarjasortidest segatud veinist, millest igaüks toob omad nüansid. Selles cuvees leiame segu Chardonnay, Pinot Noir ja Pinot Meunier, ühtsed, keerukad, kuid õrnad.

Valmistamine: 50% Chardonnay viinamarjaaiast “Comelle Navier” korje 04.09.2020 ja 30% Pinot Noir aiast “Haut de Ville” korje 31.08.2020 ja 20% Pinot Meunier aiast “Courbenne” korje 28.08.2020. Traditsiooniline Coquard korvpress, alkoholi kääritamine madalal temperatuuril 13°C, kasutades S. Bayanus pärmi ja metsikut looduslikku pärmi. Täielik malolaktiline fermentatsioon. Laagerdumine pärmisettel kuni juuni 2022. Filtreerimata, külmtöötluseta.  Villitud 21.07.2021 ja ümberkorkimine märts 2024. Dosage 2,5 gr/l. Aja jooksul võib tekkida sade pudelisse, see on elava veini märk.

Välimus: hele kuldkollane, väga peenete kergete mullidega.

Aroom: eksootiliste viljade, valgete õitega puude aroom. Tasakaalus ja värske.
Maitse: segu elavusest ja vinoossusest, puuviljane, järelmaitses virsikuid. Värske, jättes meeldiva kerguse tunde. Maitses tunda Meunier sordi isikupära.

Soovitame: aperitiiviks, mereandide, koorikloomade, Peruu ja Aasia köögi juurde, tataki, yuzu laimi kastmed.

Serveerida: 6-8 °C juures.

TÄHELEPANU! TEGEMIST ON ALKOHOLIGA. ALKOHOL VÕIB KAHJUSTADA TEIE TERVIST.

Lisainfo

Mõõtmed 36 × 19 × 19 cm
Bränd

Jean Josselin

Päritoluriik

Piirkond

Viinamarjasort

Pinot Noir

Maitseomadused

kuiv, kerge, vahune CO2 mullid

Sobivus toiduga

Aperitiiv, Austrid, Mereannid, Valge kala, Sashimi, Ceviche, Rohelised salatid

Suurus

75cl

Kastis

6 pudelit

alkoholi %

12,5%

Toote liik

Kaitstud päritolunimetusega kvaliteetvahuvein

Sulle võib meeldida ka…

 • Pertois-Moriset Rosé Blanc Collection Grand Cru

  52,00 
 • Pertois-Moriset Champagne pudelikarp

  2,00 
 • Pertois-Moriset Les Quatre Terroirs Blanc de Blancs Grand Cru

  50,00 
 • Pertois-Moriset Les Quatre Terroirs Blanc de Blancs Grand Cru 37,5cl

  27,00