Clase Azul Tequila Plata kinkekarbis

150,00 

0,70L pudel / 200 €/L

Clase Azul Tequila Plata klaaskarahvinis ja kinkekarbis.

Kirjeldus

Tequila on piiritusjook, mida toodetakse ainult viies Mehhiko piirkonnas: Jalisco (99% ja siin asub ka Tequila linn), Guanajuanto, Michoacan, Tamaulipas ja Nayarit – neid märgistatakse päritolunimetusega Denomination of Origin Tequila (DOT).

Tuntakse üle 166 erinevat agaaviliigi, millest 125 leidub Mehhikos, kuid Tequila valmistamiseks saab kasutada ainult Weber Blue (nimetatud Saksa botaaniku järgi, kes esimesena klassifitseeris agaaviliigi 1905 aastal selle rohelise lehestiku nõrga sinise tooni tõttu). Kutsutakse veel sinine agaav või Agave Azul.

Tequila tüübid: Blanco (valge) või Plata (hõbe), Joven (noor) või Oro (kuldne), Reposado (puhanud), Añejo (laagerdub vähemalt 1 aasta 600-liitristes vaatides), ekstra Añejo (laagerdub vähemalt 3 aastat).

Clase Azul Tequila Plata

Agaavi sort: 100% Blue Weber Agave

Piirkond: Mehhiko, Jalisco kõrgematel aladel.

CLASE AZUL nimi tähendab “sinist klassi”. Klassi tequila kategoorias ja sinine elus olulisest: taevast, merest ja loomulikult sinise agaavi värvist. See nimi viitab ka esimesele kunagi toodetud Clase Azuli karahvinile, ikoonilisele Clase Azul Reposadole. 25. jaanuaril 2022 kuulutasid Mehhiko esimese luksuslike alkohoolsete jookide brändi Clase Azul Tequila ja Clase Azul Mezcali asutaja ja tegevjuht Arturo Lomeli ning president Juan Sanchez välja uue kaubamärgi identiteedi: Clase Azul México. 1997 aastal loodud ja varem tuntud kui Clase Azul Spirits, muudatus on osa aastapikkusest arengust ja 25. aastapäeval tähistab bränd uue ajastu algust toodete ja kogemuste osas.

Valmistamine: 6-8 aastane, orgaaniliselt kasvatatud agaavi pina vajab küpsemiseks vanades müüritisahjudes ~72 tundi. Küpsetamine annab agaavi südamikule ainulaadse magususe, mis on kergesti tajutav aroomi ja maitsete kompleksusest.

Destilleerimine: Agaavi südamik purustatakse, et ekstraheerida kogu mahl. Kääritamisprotsessi kutsuvad esile oma patenteeritud pärmi abil. Mitme päeva pärast destilleeritakse tequila kaks korda ja eraldatakse suures osas “pead” ja “sabad”, et tagada  tequila kõrgeim kvaliteet. Jook on hele, karge ja värske. Selle käsitööna valminud viimistluse tulemuseks on pehmed, vastupandamatud noodid, millel on ka kerge magusus.

Välimus: läbipaistev, särav, hõbedase varjundiga

Aroom: värsket apelsini, sidrunheina ja münti. Pisut vanilli, rohelist õuna ja rohelist teed.

Maitse: kerge kuni keskmine, vanilli, sidrunit, värsket münti, nüansiks rohelist guaavi.

Soovitame: Tsitrusviljadega marineeritud valge kala. Värsked juustud (panela, mozzarella) ja mõned laagerdunud juustud, nagu Grana Padano, kirsstomatite ja chimichurri (koriandri, oregano ja basiilikuga). Küpsed maasikad valge šokolaadiga.

Serveerida: 18° C juures. Clase Azul Tequila Plata on meeltele ülev kogemus. Ideaalne nautida puhtalt flute või sihvakast tulbikujulisest jalaga aroomiklaasist.

TÄHELEPANU! TEGEMIST ON ALKOHOLIGA. ALKOHOL VÕIB KAHJUSTADA TEIE TERVIST.

Lisainfo

Mõõtmed 36 × 19 × 19 cm
Bränd

Clase Azul

Päritoluriik

Piirkond

Suurus

70cl

alkoholi %

40%

Toote liik

Piiritusjook

Sulle võib meeldida ka…

  • Clase Azul Tequila Reposado kinkekarbis

    250,00 
  • Clase Azul Tequila Reposado Especial 25 Aniversario karbis

    1.050,00 
  • Clase Azul Tequila Añejo kinkekarbis

    800,00