Galateo & Friends bränd loodi 2002 aastal Arma di Taggia linnas Liguurias. Nende valikusse kuuluvad neitsioliivõli (Extra Virgin Olive Oil) Liguuria sordist Taggiasca, palsamiäädikad, veiniäädikad, maitseained ja mitmed Itaalia hõrgutised. Galateo & Friends kontseptsiooni edastatakse sloganiga „hea on lisatud ilusale“ – Itaalia parimad toiduained disainpakendis. Itaallaste tuntud elu nautimise oskus on inspireerinud ülejäänud maailma ja Galateo sõpru.

Selle originaalse projekti looja on Marco Bonaldo, kes võttis fookusesse toiduainete väga kõrge kvaliteedi ning serveerimiseks kuulsa rahvusvahelise disaineri Jacqueline Morabito poolt Galateo & Friends jaoks loodud pudelid. Kunstnik kasutas ideena vanaaegseid purke ja andis neile moodsa joone. Elustiili väljendab ka nimi Galateo, Itaalia mõistes Etikett, aristokraatlikud kombed kaasaegsel moel. Galateo teeb koostööd paljude “sõpradega”, kes järgemööda tutvustavad oma originaalloomingut. Disainerid, stilistid, rahvusvaheliselt tuntud peakokad, arhidektid, hotellid üle maailma on oma loovuse ja meisterlikkusega tugevalt kaasa aidanud Galateo kaubamärgi tugevdamisele, muutes tooted luksuslikumaks ja originaalsemaks. Gastronoomiline valik, mis on vallutanud maailma tuntuimate tärnidega restoranide lauad, rõõmustab nüüd toidugurmaane, kes saavad omale koju valida nii õlide, maitseainete, erineva päritoluga soolade, pasta, riiside ja haruldaste spetsialiteetide seast.

Villa Manodori lugu: Itaalia restoranipidaja ja Modenas asuva kolme Michelini tärniga restorani Osteria Francescana (alates 2010. aastast on olnud maailma 50 parema restorani TOP 5 seas ja saanud L’Espresso, Gambero Rosso ja Touring Clubi giidi tunnustused) omanik Massimo Bottura on oma gastronoomilist loovust rakendanud Villa Manodori Ekstra neitsioliivõli ja palsamiäädikate kollektsioonis.

Modena piirkonnas märgiti esimest korda mõisa Villa Manodori nime 16. sajandil. Siin oli sageli ulukijahile järgneval peolaual nende kuulus palsamiäädikas, millele omistati ka digestiivset mõju peale rasket söömaaega. Massimo Bottura tunneb uhkust Modena kokakunsti traditsioonide üle ja ta on viimase kaheteistkümne aasta jooksul pühendunud Villa Mandori taastamisele ning Acetaia ülla minevikustaatuse tõstmisele.

Villa Manodori valikust tõime Eestisse 2 palsamiäädikat: Villa Mandori Aceto Balsamico di Modena IGP Dark Cherry ja Villa Manodori Aceto Balsamico di Modena IGP Artigianale ning organic Ekstra Neitsioliivõli Villa Mandori Extra Virgin Olive Oil BIO.