Masseria Cuturi Chidro Primitivo di Manduria DOC 2019

18,50 

0,75L pudel / 24,67 €/L

Kuiv, täidlane, rikkalik, puuviljane ja kergelt suitsune.

None kuldne +2,50 € punane +2,50 €

Kirjeldus

Viinamarjasort: Primitivo

Päritolu: Puglia piirkonnas Primitivo di Manduria DOC. Organic sertifikaat.

Valmistamine: Masseria Cuturi asub Manduurias. Valdus asutati 1881, kuid praegused omanikud said selle arheoloogilise valduse endale 2008 aastal ja alustasid vanade viinamarjapõldude korda tegemisega. 2013 aastal algas Masseria renoveerimine ning 2018 toimus esimene kaasaegse tehnoloogiaga veini valmistamine. Ambitsioonika uustulija valdused on suured – kokku 300ha, millel on 37ha viinamarjapõlde, 80ha oliivipuid, 50ha teravilja, 45ha metsasid. Pinnas on siin punane ja rauarohke, pealiskihis näha valgeid paekivi tükke. Nendest on kohalikud ehitanud ilma segu kasutamata põllu serva onnikesi, mida Puglias kutsutakse Trulli. Chidro nimi tuleb samanimelise jõe järgi. Veini valmistamine on traditsiooniline. Korje käsitsi septembri keskel. Traditsiooniliselt marjad kergelt pressitakse, siis jahutatakse temperatuuri kontrolliga roostevabast terasest tankides. Vein on BIO ja jääksuhkruid 3 g/L. Tänapäeval asub Masserias 4 külalistuba ja korraldatakse peakoka juhtimisel fantastilisi kogalikust köögikultuurist inspireeritud veiniõhtusööke.

Välimus: intensiivne rubiinpunane, lillade servadega.

Aroom: nina kütkestavad küpsed punased puuviljad ja punase puuvilja moos, mis on segatud lillellõhna mälestusega aasalt. Avanevad rikkalikud tubaka ja vürtside noodid, mis on tekkinud veini tammevaadis küpsemisest.

Maitse: esmamaitse keelel jääb kestma kaua. Puuviljasus ja tanniinid sulavad kokku ning loovad sametise, kuid elava koosluse. Keskmise tugevusega tanniinid ja kuiv lõpp.

Soovitame: juustu, punase liha, valge liha roogadega.

Serveerida: 16-18 °C juures. Säilitamise ja arengupotentsiaali 5 – 8 aastat.

TÄHELEPANU! TEGEMIST ON ALKOHOLIGA. ALKOHOL VÕIB KAHJUSTADA TEIE TERVIST.

Lisainfo

Mõõtmed 36 × 19 × 19 cm
Bränd

Masseria Cuturi

Päritoluriik

Piirkond

Viinamarjasort

Primitivo

Maitseomadused

kuiv, keskmise täidlusega

Suurus

75cl

Sobivus toiduga

Sealiha, Loomaliha, Lambaliha, Uluk, Juustud

alkoholi %

14,5%

Toote liik

Kaitstud päritolunimetusega vein

Sulle võib meeldida ka…