Frantoio Muraglia oliivipuu Bonsai

45,00 

Frantoio Muraglia oliivipuu Bonsai keraamilises käsitöö lillepotis. Tegemist on elusa taimega, mis vajab sagedast hoolitsemist ja valgust, siis laos neid harilikult ei ole ja vajalik on ettetellimine.

Kirjeldus

Frantoio Muraglia asutati Itaalias, Puglia pealinnas Andria, ligemale 450 aastat tagasi ning viis generatsiooni on siin valmistanud majesteetliku ekstra neitsioliivõli. Frantoio Muraglia ajalugu algab, kui julge ettevõtmisena Savino Muraglia ostis tänaseni elujõus hiiglasliku Coratina oliivipuu keset 40ha Muraglia kõrgustikku ning hakkas oliividest kivipressiga õli tegema. Trotsides kõiki nõuandjaid, kes ütlesid, et maast ja oliividest pole õnne saada. Savino Juuniori vanavanaisa – “kangekaelne kui muula”, nagu Apuulias öeldakse, kus inimesed tühje sõnu ei tee – mõtles oma peaga ja käivitas õlitootmise.

Oliivipuu Bonsai keraamiline lillepott on käsitsi valmistatud ja maalitud Apuulia käsitööliste keraamikatehases.

BONSAI oliivipuu hooldamine:

Oliivipuu bonsai on õue taim, võib paigutada terrassile, rõdule või aeda.

Suvel asetage bonsai päikesepaistelisse kohta. Isegi kui otsene päikesevalgus puud ei kahjusta, võib see pinnase liiga kiiresti kuivatada ja vajab kastmist.

Talvel, kui temperatuur langeb, tuleb taime kaitsta. Poti võib asetada talvekasvuhoonesse või tuppa akna lähedale valgesse kohta.

Bonsai kastmine on väga oluline. Kasta, kui muld veidi kuivab. Kui tihti? See sõltub puu suurusest, asukohast, aastaajast ja potis olevast pinnasest. Kevadel ja suvel, pärast talvist puhkeperioodi, algab puu õitsemisperiood ja pinnas kuivab kiiremini kui sügisel või talvel. Nii et kastmist on vaja üsna sageli. Kevadel, kui taim kõige rohkem kasvab, on puu kuju säilitamiseks võra sees uusi arenevaid oksi vaja pügada enne, kui pungad hakkavad puhkema. Mis puudutab väetamist, siis kevadisel kasvuperioodil (märtsis) kuni sügiseni (oktoober) tuleb puud väetada spetsiaalsete bonsai jaoks mõeldud väetistega. Soovitatav on kasutada orgaanilisi ja aeglaselt vabastavaid väetisi. Nagu kõiki bonsaisid, ei tohiks talvel väetada, kuna algab puhkeperiood

Mõõdud: kõrgus 35cm ja poti läbimõõt 13,2cm

Päritolu Itaalia, Puglia.

Kuna tegemist on elusa taimega, mis vajab sagedast hoolitsemist ja valgust, siis laos neid harilikult ei ole ja vajalik on ettetellimine. Palun võtta ühendust info@hanssonholding.com

Lisainfo

Mõõtmed 36 × 12 × 12 cm
Bränd

Frantoio Muraglia