Fox Knives Sommelier Mini Sabraažimõõk Bollicine puukarbis

180,00 

Fox sommeljee väiksem sabraažimõõk “Bollicine” on professionaalne roostevabast terasest mõõk pikkusga 43cm ja puidust kinkekarbis.

Laost otsas

Kirjeldus

Fox sommeljee väiksem sabraažinuga “Bollicine”, on valmistatud Itaalias Maniago linnas Fox Knives poolt. Professionaalse mõõga tera pikkus on 29cm ning materjaliks roostevaba teras. Koos käepidemega on pikkus 43cm. Nikerdatud käepide on terase värvi ja loodusevalge paeltest punutud tutiga. Sabraažimõõk on pakitud naturaalpuidust logoga karpi, mille mõõdud on: pikkus 50cm, laius 14cm ja kõrgus 9,5cm. Karbis on mõõga hoidmise puidust alus.

Sabraaž on šampanjapudeli avamise viis.
Sabraaž ehk pudelikaela mõõgalõikus oli sõdalase žest ja tähistamise tava, kui sooviti nautida suurepärast vahuveini. Kõige levinum on lugu Napoleonist ja tema ratsaväest, kes Prantsusmaal tähistasid arvukaid võite ja pudeleid avati nii ratsahobuse seljas kui ballipeol oma mõõkadega.
Vahuveini mõõgaga avamise vana komme oli tavapärane maailma rüütelkondades – Confrérie du Saber – Sabraaži Vennaskond

Sabraaž on žest, mis võib teie sõpru meeldivalt üllatada ka nüüdsel ajal, kuid esimest korda proovida tasub spetsialisti juhendamisel.
Oluline on ohutus!
Sabraaži tegija ette 180 kraadi laiuses ja vähemalt 8m raadiuses ei tohi jääda inimesi ega purunevaid esemeid.
Pudel peab olema ühtlaselt külm, hea kui on seisnud külmkapis pool päeva. Sageli on ebaõnnestumise põhjus pudeliklaasi ebaühtlane temperatuur.
Sabraaži tegemiseks võib kasutada sabraažimõõka, sabraažikaarti, veiniklaasi, küünlajalga jt tugevast materjalist esemeid.
Pudeli ettevalmistamisel eemalda foolium ja keera lahti silmusest traat ning lükka see pudelikaela randist ülesse poole.
Võta pudel vasakusse kätte ja hoia 30-40 kraadise kaldega.
Leia pudelil kokkujootmiskoha joon ja sabraaži tegemiseks libista mõõgaga mööda seda rahulikult, veidi kiireneva liigutusega, pudelikaela randi pihta.
Hea oleks kui on käepärast serveerimisrätik, et vajadusel välja voolavat vahutavat jooki kuivatada.

Tootekood: FX-2009
Lõiketera: T5MoV stainless steel
Tugevus: HRC 55-57
Tera kate: matistatud
Käepide: must
Tera pikkus: 29cm
Üldpikkus: 43 cm
Tera paksus: 5 mm
Kaal: 640 gr

Lisainfo

Mõõtmed 50 × 14 × 10 cm
Bränd

Due Cigni

Päritoluriik

Tootja

Fox Knives

Sulle võib meeldida ka…

  • Due Cigni Sabraažikaart kinkekarbis

    33,00 
  • Due Cigni Sommelier Sabraažimõõk must puukarbis

    210,00