Dona Paula Seleccion de Bodega Malbec 2015

27,00

Kuiv, kompleksne, täidlane ja rikkaliku struktuuriga punane vein.

Kirjeldus

Viinamarjasort: Malbec

Päritolu: Argentiina, Mendoza. Dona Paula veinimõis asutati 1997. aastal Argentiinas Claro Grupi poolt. Eesmärgiks on toota premium hinnaklassi veine. Viinamarjaaiad asuvad Mendoza parimates piirkondades Lujan de Cuyo ja Tupungato, kokku 760 ha ja merepinnast 1000 m kõrgusel. Pooled viinamarjaaedadest on vanad istandused ja pooled uued. Tootmine toimub väga kaasaegses “state-of-the-art stiilis”. Kasutatakse nii Prantsuse kui Ameerika tammevaate. Veinimeistrid on Itaalia taustaga.

Valmistamine: viinamarjad korjatakse 1971. aastal istutatud põldudelt, Alto Ugarteche ja Lujan de Cuyo DO aladelt Mendozast. Kore toimub märtsis–aprillis varajastel hommikutundidel käsitsi, hoolikalt kobaraid valides. Rootsud ja varred eemaldatakse. Marjad purustatakse koheselt jahedas 15 °C juures, millele järgneb 72 tundi kestade leotamist 6 °C juures. Valikpärmikultuuri abil toimuvat fermentatsiooni kontrollitakse jätkuvalt. Esmalt lastakse temperatuuril tõusta 26 °C-ni, et suurendada magusamate ja küpsemate parkainete ekstraktsiooni. Seejärel jälgitakse, et temperatuur püsiks 20–23 °C protsessi lõpuni. Peale alkoholikäärimise lõppu pikendatakse veini hoidmist veel 5 päeva võrra. Seejärel vein küpseb tammevaatides kus toimub ka malolaktiline fermentatsioon.

Välimus: sügavpunane, violetse tooniga.

Aroom: suurepärane kombinatsioon küpsetest puuviljadest nagu ploomid, kirsid ja viigimarjad. Tunda on šokolaadi ja vanilli.

Maitse: kontsentreeritud ja rikkalik, suurepärase magusa pargiga.

Soovitame: filee Mignoniga, küpsetatud ribi, pardi, jänese, lambaliha ja mooritud ulukilihaga. Juustudest Gruyére, Manchengo, Parmesani, Cantali ja Cheddari juurde.

Serveerida: 16-18 °C juures. Säilimispotentsiaali on 5–6 aastat.

Lisainfo

Mõõtmed 36 × 19 × 19 cm
Bränd

Dona Paula

Päritoluriik

Piirkond

Viinamarjasort

Malbec

Maitseomadused

kuiv, täidlane

Suurus

75cl

Sobivus toiduga

Jõulupraad, Loomaliha, Lambaliha, Uluk, Seened, Juustud